شنبه 02 شهریور 1398

پذیرای ۳۰ خانه بوم‌گردی مناطق گردشگری استان زنجان از مسافران

پذیرای ۳۰ خانه بوم‌گردی مناطق گردشگری استان زنجان از مسافران

 

مدیرکل میراث فرهنگی با اشاره به افزایش فعالان صنایع دستی گفت: ۳۰ خانه گردشگری برای مسافران نوروزی آماده شده است‌.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان به نقل از تسنیم، یحیی رحمتی ، ضمن تبریک عید نوروز اظهار داشت: سال 89 فقط تعداد صنعتگران مس در استان زنجان 18‌ نفر بود.

او افزود: خوشبختانه کارهای پایشی که در این صنعت انجام دادیم مفتخریم که امروزه بالای 800 نفر در این صنعت مشغول به کار بودند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه امروزه زنجان رتبه نخست تولیدات صنایع دستی فلزی کشور را دارد، گفت: صنایع دستی در استان زنجان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: 387 فروشگاه عرضه صنایع دستی فقط در شهرستان زنجان مشغول به فعالیت هستند و یک رشد تصاعدی نسبت به چهارسال گذشته داشته است.

رحمتی در ادامه با ابراز خرسندی از آمار گردشگران در نخستین روز عید در گنبد سلطانیه گفت: بیش از 3 هزار و 800 نفر در نخستین روز عید از گنبد سلطانیه بازدید کردند که این در حالی است که سال 92 کل تعداد بازدید کنندگان از گنبد سلطانیه به یک هزار نفر هم‌ نمی‌رسید.

وی با بیان اینکه توانسته‌ایم زنجان را به مقصد گردشگری تبدیل کنیم، گفت: 30‌خانه بوم‌گردی در استان آماده میزبانی مسافران نوروزی را بر عهده دارند.

امتیاز به خبر :