دات نت نیوک
پنجشنبه 02 خرداد 1398

سامانه "دادور" در اداره كل ميراث فرهنگي زنجان راه‌اندازی شد

سامانه "دادور" در اداره كل ميراث فرهنگي زنجان راه‌اندازی شد

مديركل ميراث فرهنگي زنجان خبر داد: سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات متقاضیان و صدور مجوزهای کسب و کار (سامانه دادور) در در اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي اين اداره كل، يحيي رحمتي، صبح امروز، 20 اسفندماه گفت: سامانه‌ی نظارت و شکایات صدور مجوزهای کسب‌وکار (دادور) از یک سو امکان شکایت و پی‌گیری فرایندهای صدور مجوز را به عموم مردم و کسب‌وکارهای متقاضی دریافت مجوزهای کسب‌وکار از طریق سامانه‌ی تحت وب و نرم‌افزار ویژه‌ی گوشی‌های هوشمند ارائه می‌کند و از سوی دیگر، از طریق داشبورد آن برای مدیران ارشد و نهادهای نظارتی در حوزه‌ی حاکمیت امکان دریافت شکایات و بازخوردهای مردمی در مورد وضعیت فرایند صدور مجوزهای کسب‌وکار به‌منظور رسیدگی و پاسخ‌گویی به مشکلات مردم در این زمینه را فراهم می‌آورد.

او ادامه داد: مانه دادور قابل ارایه از طریق شبکه اینترنت با داشبوردهایی برای«مرکز ملی رقابت»، «استانداران» و «بالاترین مقام دستگاه های اجرایی مرتبط با صدور مجوز» راه اندازی شده است.

مديركل ميراث فرهنگي استان زنجان اظهار كرد: متقاضیان دریافت مجوزهای کسب و کار در صورت طولانی شدن صدور مجوزها و دریافت هزینه‌های نامتعارف از سوی دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در این سامانه به سه مرجع استانداری، عالی‌ترین مقام دستگاه دولتی و شورای رقابت شکایت کنند.

او افزود: استانداری و عالی‌ترین مقام مسئول در مدت یک هفته باید با ارایه مستندات و استدلال قانونی جواب شاکیان را ارسال کند.

امتیاز به خبر :