دات نت نیوک
پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان: نوسانات ارز در حوزه گردشگری برای گردشگران ورودی فرصت است نه تهدید

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان:  نوسانات ارز در حوزه گردشگری برای گردشگران ورودی فرصت است نه تهدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: نوسانات ارز در حوزه گردشگری برای گردشگران ورودی فرصت است نه تهدید هر چند سایر بخش ها متضرر می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی، در همایش گردشگری سلامت در سالن همایش های روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: نوسانات ارز در حوزه گردشگری فرصت است نه تهدید هر چند سایر بخش ها متضرر می شوند چراکه نرخ خدمات ما بر اساس نرخ خدمات معقول منطقه خواهد بود.

او ادامه داد: صنایع دستی و گردشگری ، صنایعی هستند که مواد اولیه آنها از مبدا آفرینش اثر تامین می شود، بعنوان مثال سلطانیه  بعنوان یک جاذبه در کنار گردشگری سلامت در استان نقش پر رنگی خواهد داشت.

رحمتی افزود: مطمدنا نوع پذیرایی ایرانیان متفاوت با سایر کشورهای دیگر خواهد بود چرا که اگر شما از گردشگران خارجی در خصوص خصلت ایرانیان بپرسید به اولین چیزی که اشاره می کنند مهربانی ایرانیان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان لازمه گسترش گردشگری سلامت را ارائه خدمات با کیفیت در سطح بین المللی دانست و بر ارتقا سیستم هتلینگ بیمارستانی تاکید کرد.

او عنوان کرد:  زنجان یکی از مراکز بی بدیل در حوزه درمان سرطان را دارد و سرطان بیماریست که امروزه بیشتر جوامع بشری با آن دست و پنجه نرم می کند.

حقوق گیرندگان خدمت در گردشگری سلامت باید حفاظت شود

دکتر پرویز قزلباش،رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان نیز در این همایش گفت: حفاظت مالی و حقوقی از گیرندگان خدمت امری مهم محسوب می شود، زیرا حوزه گردشگری مستعد سوء رفتار ها است و باید با ساماندهی به سمت مراکز شناسنامه دار با روال مشخص حرکت کرد.

او در همایش علمی و تخصصی گردشگری سلامت استان افزود: طی سال های گذشته به موضوع گردشگری سلامت به شکل پر رنگ تری پرداخته شده به ویژه در دولت تدبیر و امید به موضوع بین المللی سازی توجه جدی تر شده است.

دکتر قزلباش اظهار داشت: گردشگری سلامت و بیمار پذیری یکی از ابعاد مهم بین المللی سازی است که باید با استاندارد های بالاتر دردنیا تطبیق داده شده و از طرفی تبادلات دیگر نیزانجام شود .

این مسئول ادامه داد: برای ارتقای تبادلات بین المللی باید ساختارها را بازنگری کرد و در حد استاندارد ها ارتقا داد که این مهم در گردشگری سلامت مفهوم و مصداق را دارد.

او اضافه کرد: بر این اساس باید در اعتبار بخشی داخلی و بین المللی نیز امتیازاتی به لحاظ کاربردی کسب کرده که این یکی از مهمترین مولفه هاست تا ظرفیت پذیرش بیمار در حوزه گردشگری سلامت ارتقاء یابد.

قزلباش افزود: بازار یابی و جنبه اقتصادی از دیگر علل اهمیت و موفقیت گردشگری سلامت است که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی می تواند به عنوان واحد حوزه سلامت خدمات مناسب و با کیفیت تری را ارائه کند.

این مسئول ادامه داد: گردشگری سلامت و ارائه خدمات مورد نیاز مبتنی بر ساماندهی آگاهانه و هوشمندانه است و بر این اساس باید اولویت بندی های این کار نیز انجام گیرد.

او با اشاره به حضور بخش غیر دولتی در حوزه گردشگری سلامت گفت: این واحد دانشگاهی بر حضور این بخش مهم و تاثیر گذاربه ویژه بهره گیری از ظرفیت بسیار خوب خیرین تاکید دارد.

قزلباش افزود: ارائه خدمات با کیفیت، با قیمت مناسب و بازاریابی لازم می تواند به توسعه روز افزون گردشگری سلامت در کشورمان کمک کند و این مهم نیز در استان زنجان مورد توجه قرار گرفته است.

او اظهار داشت: گردشگری سلامت یک تیم و مانند زنجیره ای است که می تواندبا همدلی به این حوزه معنا و مفهوم ببخشد و حرکت هماهنگ به نتیجه لازم منتهی شده به شرط آنکه این مهم با حوصله ، هوشمندانه و عزم و اراده جدی انجام گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: وی یادآوری کرد: تحقق این مهم نتایج سودمندی دارد چرا گیرندگان خدمت به لحاظ مالی، اخلاقی و حقوقی در یک محیط امن سرویس قرار می گیرند.

گفتنی است این همایش با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، دانشگاه علوم پزشکی استان و مرکز علمی کاربردی میراث فرهنگی استان زنجان بر پا شد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط