چهارشنبه 30 مرداد 1398

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان عنوان کرد: ضرورت توجه به بازآفرینی بافت شهر سلطانیه

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان عنوان کرد:  ضرورت توجه به بازآفرینی بافت شهر سلطانیه

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: بازآفرینی بافت شهر سلطانیه باید مورد توجه قرار گیرد چرا که این اقدام می‌تواند به ماندگاری گردشگران کمک کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به نقل از مهر، یحیی رحمتی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری با تاکید بر بازآفرینی بافت شهری سلطانیه افزود: بازآفرینی بافت شهر سلطانیه باید مورد توجه قرار گیرد چرا که این اقدام می‌تواند به ماندگاری گردشگران کمک کند.

او با بیان اینکه شهر سلطانیه با توجه به ظرفیت های تاریخی و گردشگری می تواند به عنوان یک شهر تاثیرگذار در اقتصاد گردشگری زنجان مطرح باشد، اظهار کرد: ماندگاری گردشگران نقش شایانی در توسعه گردشگری دارد و باید به این امر مهم بسیار توجه شده و برنامه‌ریزی لازم مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان بر لزوم تعامل و همراهی شهروندان سلطانیه در زمینه بهبود وضعیت زیرساخت های گردشگری شهر سلطانیه تاکید کرد، گفت: با بهبود بافت تاریخی شهر سلطانیه می‌توان انتفاع شهروندان از حضور گردشگران را افزایش دهد

 در ادامه این جلسه معاون امور عمرانی استاندار زنجان ابراز کرد:  نباید شهرداری‌ها به فکر افزودن بافت فرسوده شهری باشند و باید از افزوده شدن بی‌مورد این بافت‌ها با توجه به محدودیت اعتبارات خودداری کرد

مهرداد سلطانی تأکید کرد:  باید از اعتبارات موجود در استان‌ها استفاده لازم شود و در این میان  با توجه به شناور بودن اعتبارات این بخش عدم بهره‌گیری از اعتبارات موجب انتقال آن به سایر استان‌ها می‌شودـ.

او افزود: فرصت‌های مناسبی در حوزه بازآفرینی شهری وجود دارد که یکی از اولویت‌های مهم در استان پیگیری ظرفیت‌های این بخش برای توسعه شهرهای استان است.

امتیاز به خبر :