چهارشنبه 30 مرداد 1398

کاسه سیمین جشنواره ملی آش ایرانی به خراسان رضوی رسید

کاسه سیمین جشنواره ملی آش ایرانی به خراسان رضوی رسید

جایزه نفر نخست سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با معرفی برگزیدگان به منیره حیدری از استان خراستان رضوی رسید تا اینبار کاسه سیمین ملیله را خراسانی ها به خانه ببرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، شامگاه روز جمعه، 26 مردادماه، آئین اختتامیه سسزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در سینما روباز گاوازنگ برگزار شد و با انتخاب هیات داوران جایزه نفر نخست سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با معرفی برگزیدگان به منیره حیدری از استان خراستان رضوی رسید.

جایزه نفر دوم نیز به رباب محمدی از زنجان و نفر سوم به طور مشترک به بتول تقی زاده کاخکی از خراسان جنوبی و فریبا صمصامی از زنجان اختصاص یافت.

جایزه منتخبان این بخش کاسه سیمین ملیله زنجان بود که به تازگی زنجان بعنوان شهر ملی ملیله انتخاب شده است.

همچنین در این جشنواره از غرفه های برتر صنایع دستی تجلیل شد و  کاظم نوری با ملیله زنجان، حمید فرجی با احجام چوبی البرز و نجمه سالاری با پته دوزی کرمان به عنوان غرفه های برتر معرفی شدند.

در بخش غرفه خلاق، جایزه این جشنواره به محمد جواد عطاپور چاقو ساز نی ریزی از استان فارس رسید و عبدالرسول محمد با صنایع چوبی کرمانشاه جایزه غرفه اخلاق را به خود اختصاص داد.

سیزدهمین دوره جشنواره ملی آش ایرانی از 22 تا 26 مرداد در مجموعه تفریحی گاوازنگ زنجان برگزار شد و شامگاه جمعه با حضور استاندار زنجان به کار خود پایان داد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط