چهارشنبه 30 مرداد 1398

معاون استاندار زنجان: زنجانی‌ها شور زندگی را در جشنواره آش به نمایش گذاشتند

معاون استاندار زنجان:  زنجانی‌ها شور زندگی را در جشنواره آش به نمایش گذاشتند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: زنجانی‌ها با استقبال از جشنواره‌های مختلف، شور و شعور زندگی را به نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان به نقل از مهر، مهرداد سلطانی شامگاه دوشنبه در آیین افتتاحیه سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی که در محل تفریحی گاوازنگ زنجان برگزار شد، با بیان اینکه خوشبختانه بعد از گذشته بیش از یک دهه، امروز شاهد کلید خوردن سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان هستیم، افزود: برگزاری این جشنواره در دامان طبیعت را باید به فال نیک گرفت.

او با بیان اینکه زنجان علاوه بر اینکه به شهر شور و شعور حسینی شهره است، ثابت کرد که به معنای واقعی کلمه، شهر شور و شعور زندگی نیز بوده و مردمانی بانشاط در این خطه از سرزمین پهناور ایران اسلامی زندگی می‌کنند، تصریح کرد: امیدواریم همانند سال‌های گذشته میزبان شایسته‌ای برای مهمانان از سراسر کشور در این جشنواره ملی باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان  با تاکید بر اینکه برگزاری چنین جشنواره‌هایی در چنین سطحی نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و از همه مهم‌تر همراهی مردم است، ادامه داد: خوشبختانه برگزاری سیزده سال جشنواره ملی آش ایرانی، نام زنجان را در این عرصه به‌عنوان استان پیش‌رو ثبت کرد که امیدواریم این روند در سال‌های آتی نیز تداوم داشته و شاهد برگزاری این جشنواره در زنجان باشیم.

سلطانی با یادآوری اینک برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی فقط به منزله معرفی فرهنگ غذایی در قالب رقابت قومیت‌های مختلف نیست، خاطرنشان کرد: این جشنواره به همگان نشان داد که زنجانی‌ها مردمانی تعامل‌پذیر و مهمان‌پذیر هستند.

امتیاز به خبر :