شنبه 02 شهریور 1398

اتوبوس‌های گردشگری در راه جشنواره آش زنجان

اتوبوس‌های گردشگری در راه جشنواره آش زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان خبر داد

بازدید روزانه 120 هزار نفر از جشنواره ملی آش

مدیرکل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به برنامه‌ریزی برای ورود تورها و اتوبوس‌های گردشگری به جشنواره آش زنجان گفت: امروز شاهد حضور چند 10 هزار نفری در این جشنواره هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان به نقل از فارسریحیی رحمتی در حاشیه برگزاری جشنواره آش زنجان ضمن اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم از سیزدهمین دوره جشنواره ملی آش اظهار کرد: سال گذشته در این جشنواره بازدید روزانه 120 هزار نفر و طبخ آش برای بیش از 45 هزار نفر به صورت روزانه ثبت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به استقبال مردم از برگزاری جشنواره آش اشاره کرد و گفت: سال‌ها پیش وقتی پیشنهاد برگزاری جشنواره آش را دادیم؛ شاید کمتر کسی باور داشت که امروز این جشنواره با چنین عظمتی برگزار شود؛ اما این مهم با همت همکاران در اداره کل میراث فرهنگی و همراهی مردم و مسؤولان رخ داد و امروز شاهد حضور چند 10 هزار نفری در این جشنواره هستیم.

او با اشاره به اینکه پیش‌بینی بر این است که امسال تعداد بازدیدکنندگان از سال گذشته بیشتر باشد؛ تصریح کرد: امسال شاهد ورود تورها و حرکت 21 اتوبوس گردشگری از سراسر کشور به مقصد جشنواره آش خواهیم بود.

رحمتی با اشاره به اینکه امسال در یک نوآوری نمایشگاه صنایع دستی به طرز  گسترده‌ای دایر شده است؛ اضافه کرد: از آنجاییکه زنجان به عنوان شهر ملی ملیله ثبت شده است؛ از همین رو نمایشگاه بزرگی در قالب ملیله زنجان دایر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه ثبت شهر ملی، مقدمه‌ای برای ثبت نام زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله است؛ افزود: در همین راستا هفته گذشته پیش داوران یونسکو از سه کشور چین؛ عمان و کویت؛ پس از بازدید از توانمندی و ظرفیت تولید صنایع دستی این استان، پیشنهاد ثبت زنجان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی فلزی را دادند که امیدواریم این مهم به زودی زود محقق شود.

 

امتیاز به خبر :