چهارشنبه 30 مرداد 1398

همزمان با جشنواره آش دومین نمایشگاه بزرگ صنایع دستی کشور در زنجان برپاست

همزمان با جشنواره آش  دومین نمایشگاه بزرگ صنایع دستی کشور در زنجان برپاست

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به برپایی 130 غرفه صنایع دستی در مجموعه گاوازنگ زنجان گفت: این نمایشگاه؛ دومین نمایشگاه بزرگ صنایع دستی کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی زنجان به نقل از فارس الناز خدایی‌فرد امروز 24 مردادماه در زنجان اظهار کرد: امسال در قالب یک اقدام جدید نمایشگاه بزرگ صنایع دستی در جوار جشنواره آش دایر شده است.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه امسال 130 غرفه صنایع دستی در حاشیه جشنواره آش دایر شده است که خود ظرفیت بزرگی برای استان محسوب می‌شود؛ اضافه کرد: این غرفه‌ها با حضور هنرمندانی از 31 استان کشور به همراه منطقه آزاد تجاری قشم همراه است.

او به تنوع بالای صنایع دستی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در حوزه سنگ‌های قیمتی؛ بافته‌‌های داری؛ رودوزی‌های سنتی؛ ملیله زنجان در قالب یک راسته؛ زیورآلات سنتی؛ چوب؛ تراش شیشه؛ شیشه فوتی و پاپیه ماشه نیز که برای نخستین بار در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

خدایی‌فرد با اشاره به اینکه برخی از هنرمندان به علت محدودیت مکانی موفق به حضور در این نمایشگاه نشدند که امیدواریم سال آینده این ظرفیت مکانی بیشتر شود تا شاهد حضور بیشتر هنرمندان باشیم؛ تصریح کرد: امسال سه غرفه از هر استان و دو غرفه از قشم در این جشنواره حضور دارند.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان همچنین به حضور چشمگیر هنرمندان زنجانی در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از استان زنجان نیز هر شهرستان یک غرفه و شهرستان‌های خدابنده؛ سلطانیه و ابهر دو غرفه در این نمایشگاه دایر کرده‌اند.

او گفت: امیدواریم امسال به خاطر چیدمان و نحوه غرفه‌بندی که وجود دارد؛ بازدید غرفه‌ها بیشتر شده و فروش نیز به تبع آن افزایش یابد.

خدایی‌فرد با اشاره به حجم بالای تقاضا برای داشتن غرفه صنایع دستی در جوار جشنواره ملی آش گفت: در واقع این نمایشگاه دومین نمایشگاه بزرگ در سطح کشور در حوزه صنایع دستی است و به لحاظ گردش مالی بالایی که دارد؛ بسیاری از هنرمندان خواستار حضور در آن هستند.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط