شنبه 02 شهریور 1398

بزرگترین رویداد غذایی کشور در زنجان آغاز به کار کرد

بزرگترین رویداد غذایی کشور در زنجان آغاز به کار کرد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بزرگترین رویداد غذایی کشور در این استان آغاز به کار کرد تا بار دیگر طعم 45 نوع آش ایرانی را به رقابت بگذارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی شامگاه دوشنبه ، 22 مردادماه، در مراسم آغاز به کار سیزدهمین جشنواره آش ایرانی ضمن خوش آمد گویی به مهمان زنجان شهر میزبان مهربان، از حضور 22 استان در بخش آش و 31 استان در بخش نمایشگاه صنایع دستی خبر داد.

او اضافه کرد: سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی از گسترده ترین جشنواره های گردشگری کشور است.

رحمتی اظهار کرد: سال گذشته در این جشنواره بازدید روزانه 120 هزار نفر و طبخ آش برای بیش از 45 هزار نفر روزانه ثبت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: امسال شاهد ورود تورها و حرکت 21 اتوبوس گردشگری از سراسر کشور به مقصد جشنواره آش خواهیم بود.

او خاطر نشان کرد: امسال شهر زنجان بعنوان شهر ملی ملیله ایران به ثبت رسید و این ثبت شهر ملی، مقدمه ای برای ثبت نام زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: هفته گذشته پیشداوران یونسکو از سه کشور چین، عمان و کویت، پس از بازدید از توانمندی و ظرفیت تولید صنایع دستی این استان، پیشنهاد ثبت زنجان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی فلزی را دادند که مردم باید برای تحقق این مهم کمک کنند.

امتیاز به خبر :