چهارشنبه 30 مرداد 1398

شهرداری و اوقاف تعیین تکلیف کنند؛ ما احیا می کنیم

شهرداری و اوقاف تعیین تکلیف کنند؛ ما احیا می کنیم

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: در صورتی که شهرداری و اوقاف با امضاء تفاهمنامه و یا هماهنگی یکدیگر تکلیف وضعیت بهره برداری کاروانسرای نیک پی را مشخص کنند ما می توانیم کار ادامه احیا این کاروانسرا را انجام دهیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، یحیی رحمتی، صبح امروز، 25 تیرماه در زنجان در خصوص شرایط ادامه عملیات مرمت و احیا کاروانسرای نیک پی اظهار کرد: البته این یکی از شرایط ادامه عملیات است. بحث مالکیت این فضای تاریخی نیز از دیگر مشکلاتی است که در این مجموعه وجود دارد.

او ادامه داد: مالکیت بخشی از این مجموعه در دست اوقاف و بخش دیگر در دست مالکین و بهره برداران محلی است که احیاء بقیه فضای این مجموعه منوط به تملک باقی فضایی است که در دست مالکین و بهره برداران محلی است.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان با تاکید بر اینکه مرمت اضطراری مورد نیاز در این بنا صورت گرفته، عنوان کرد: برخی گلایه می کنند که چرا در این کاروانسرای تاریخی گاو و گوسفند نگهداری می کنند ، جهت اطلاع دوستان باید بگوییم بخشی که هم اکنون در آن گاو و گوسفند نگهداری می شود در گذشته نیز کاربری اصطبل داشته است.

رحمتی افزود: کاربری که امروزه برای کاروانسراها کاروانسراها تعریف شده،  کاربری های جدید است از قبیل تبدیل کاروانسراها به مراکز اقامتی و یا سفره خانه، ما آمادگی ایجاد آن را با همکاری بهره بردار عمومی مانند شهرداری و شورای شهر و یا بخش خصوصی داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان تصریح کرد تا کنون هیچ درخواستی مبنی بر این تغییر کاربری به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نرسیده است.

امتیاز به خبر :