اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان زنجان

تاریخ: 05 آذر 1398

امیر ارجمند به سمت سرپرست اداره کل میراث فرهنگی زنجان منصوب شد

بعد از ظهر امروز طی مراسمی با تجلیل از زحمات یحیی رحمتی در ۶ سال خدمت خود بعنوان مدیرکل زنجان، امیر ارجمند بعنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، بعد از ظهر امروز ، ۵ آذر ، با حضور مدیرکل امور استانهای وزارت میراث فرهنگی، مشاور وزیر میراث فرهنگی ، معاونان استاندار زنجان، مدیرکل استان قزوین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، جمعی از مسئولان این استان و صنعتگران استان آئین تودیع یحیی رحمتی و معارفه امیر ارجمند بعنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان برپا گردید.
در این مراسم رحمتی ضمن تبریک هفته بسیج گفت: در طول ۱۸ سال مدیریت خود ، ۱۰ سال در استان زنجان مدیریت کرده ام که از جمله دستاوردهای آن به تشکیل اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان می توان اشاره کرد.
او در خصوص سایر دستاوردهای دوره مدیریتش در زنجان اظهار کرد: این اداره کل دو سال متوالی در بحث رشد شاخص های اختصاصی رتبه اول کشور را بدست آورده و امسال نیز جز ۶ استان برتر در میان ادارات میراث فرهنگی هستیم .
رحمتی در آخرین سخنرانی خود در کسوت مدیرکل میراث فرهنگی زنجان از افتخارات اداره کل در سالهای مدیریتش گفت و بیان کرد: از جمله فعالیت های افتخار آمیز اداره میراث فرهنگی زنجان برپایی جشنواره آش و اکو در زنجان است که امسال در جشنواره اکو سفرا و دیپلمات های ۱۷ کشور در زنجان حضور یافتند.
او ادامه داد: زنجان رتبه اول تولید صنایع دستی فلزی در کشور را دارد و از ۸۶ فروشگاه فروش صنایع دستب هم اکنون ۴۱۱ فروشگاه صنایع دستی در استان فعالیت دارند که همه حاصل تلاش همکاران عزیزم در زنجان است.
رحمتی با اشاره به پتانسیل های فراوان استان زنجان، گفت: زنجان شهریست که استعداد و پتانسیل های بیشتری دارد و اگر بخواهیم نسبت کارهای انجام شده به پتانسل موجود را بسنجیم عدد ۱۰ به ۹۰ است.
او تصریح کرد: مطمنم دکتر ارجمند با تمام توان این دستاوردها را به پیش خواهد برد .
همچنین فرامرز نیک سرشت معاون اقتصادی استانداری زنجان در این مراسم عنوان کرد:یحیی رحمتی به شایستگی دوران خدمت خود را گذراند و از این کارزار سربلند بیرون آمد. ما باید این الگوها را حفظ کنیم چرا که جز سرمایه های اجتماعی هستند. الگوها باید تکریم و معرفی شوند و از یادها فراموش نشوند.
او افزود: استان زنجان مولفه های فرهنگی بسیار ارزشمندی دارد که می تواند استان زنجان را بسیار پر رنگ تر از حال به کشور و دنیا معرفی کند و امیدوارم با همت سرپرست جدید و گام های بلند او بتوانیم به این اهداف دست یابیم.
در ادامه آئین تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان مدیرکل امور هماهنگی استان های وزارت میراث فرهنگی ضمن تکریم زحمات ۶ ساله رحمتی او را بسیار کاربلد و هنرمند نامید و برای ایشان و سرپرست جدید اداره کل زنجان آرزوی توفیق کرد.

در ادامه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با قدر دانی از حسن نظر و اعتماد وزیر میراث فرهنگی و استاندار زنجان عنوان کرد: امیدوارم با برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی همراه با همکاران و تعامل بین استانی با راهنمایی و ارشادات دکتر مونسان و دکتر حقیقی در سایه عنایت پروردگار بتوانم در خدمت مردم زنجان باشم.
او با تقدیر از خدمات یحیی رحمتی در خصوص برنامه های پیش روی این اداره کل گفت: برنامه اداره کل منطبق بر سند ۲۰ ساله تدوین خواهد شد و محورهای ۷ گانه بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار خواهد گرفت.همچنین رویکردهای دولت تدبیر و امید در این برنامه ها لحاظ شده و سند چشم انداز و نقشه جامع گردشگری تدوین می شود.
گفتی است یحیی رحمتی مدیرکل سابق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان امروز بازنشسته شد و به خدمت خود در وزارت میراث فرهنگی پایان داد و ارگان ها و دستگاه های اجرایی با اهدای لوح تقدیر از خدمات او تقدیر کردند.