اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان زنجان

Date: 28 آذر 1397

نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 98 استان زنجان برگزار شد

نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 98 استان زنجان بعد از ظهر روز گذشته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان به ریاست معاون امور عمرانی استاندار زنجان با حضور کمیته های ده گانه در سالن شهید شهریاری برگزار شد و به بررسی پیش نویس دستورالعمل اجرایی ساماندهی و ارتقا خدمات سفر ۹۷ پرداخت.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر در این جلسه به اسکان ۱۲ هزار مسافر در نوروز ۹۷ اشاره کرد و گفت: در اقتصاد گردشگری اسکان مسافران نسبت به تمکن و سطوح درآمدی گردشگران به صورت گران قیمت و ارزان قیمت پیش بینی شده است.

یحیی رحمتی ادامه داد: خدمات گردشگری یک کالاست و گردشگر در همه جای دنیا مشتریست نه مهمان.

او در خصوص مجموعه تولیدات فرهنگی نوروزی که در استان توسط دستگاه ها اتفاق می افتد، گفت: در مجموعه تولیدات فرهنگی که نوروز توسط دستگاه های اجرایی در استان اتفاق می افتد، 80 درصد اطلاعات مشترک وجود دارد و این امر موجب هدر رفت سرمایه ملی می شود.

او در راستای صرفه جویی پیشنهاد تجمیع تولیدات فرهنگی را داد.

مهرداد سلطانی، معاون امور عمرانی استانداری زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه توسعه گردشگری و سفر با مسائل فرهنگی گره خورده است، ادامه داد: موضوعاتی چون نحوه بستن زنجیر چرخ ، نریختن زباله در طبیعت  و یا نرفتن به طبیعت بدون اطلاع از مسیر و بلد راه به کار فرهنگی نیاز دارد که نیازمند کار مستمر و با مطالعه است.

همچنین در این جلسه مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان از افزایش ۱۲۰ درصدی بارش ها در سال زراعی جاری از اول مهرماه تا تا امروز خبر داد.

علی باقری گفت: در سال زراعی گذشته ما ۳۸ میلیمتر بارندگی داشتیم که امسال از ابتدای مهرماه تاکنون این میزان به ۸۳ میلی متر رسیده است.