دات نت نیوک
چهارشنبه 03 بهمن 1397

استاندار زنجان در جلسه شوراي اداري: سلطانيه نگين گردشگري استان است

استاندار زنجان در جلسه شوراي اداري: سلطانيه نگين گردشگري استان است

استاندار زنجان گفت : سلطانيه نگين گردشگري استان زنجان است و ايران بين 15 كشور اول دنياكه بيشترين آثار ثبت شده در يونسكو را دارند ، قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان، فتح الله حقيقي، ظهر روز گذشته در شوراي اداري استان كه در سلطانيه برگزار شد با اعلام مطلب فوق ادامه داد: ما بايد اولويت بندي كنيم و بپذيريم در شهرستان سلطانيه گردشگري از اولويت بالايي برخوردار است.

او ادامه داد: بايد اقدامات عملي از بابت توسعه گردشگري و زيرساخت ها در سلطانيه صورت گيرد كه قطعا از نتايج مثبت آن در آينده نزديك برخوردار مي شويم.

در ادامه اين جلسه مديركل ميراث فرهنگي زنجان در خصوص حرايم و عرصه هاي شهر سلطانيه گفت: هر گونه دخل و تصرف در بحث حرايمي كه به ثبت ميراث فرهنگي و يونسكو رسيده است بايد بر اساس مصوبات سازمان ميراث فرهنگي كشور عمل شود و از عهده استان خارج است.

يحيي رحمتي گفت: دو بازارچه صنايع دستي در شهر سلطانيه در حال احداث است يكي در محوطه گنبد سلطانيه با 12 غرفه و ديگري در محوطه چلپي اوغلي با 24 غرفه كه به صورت طاق و تويزه در حال اجراست.

او در خصوص ايجاد پياده را در حاشيه چم سلطانيه عنوان كرد: پياده راه حاشيه چمن سلطانيه نيز تا خرداد ماه سال آينده مورد بهره برداري قرار گيرد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط