دات نت نیوک
شنبه 26 آبان 1397

كاسه سيمين جشنواره ملي آش ايراني به خراسان رضوي رسيد

كاسه سيمين جشنواره ملي آش ايراني به خراسان رضوي رسيد

جایزه نفر نخست سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با معرفی برگزیدگان به منیره حیدری از استان خراستان رضوی رسید تا اينبار كاسه سيمين مليله را خراساني ها به خانه ببرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، شامگاه روز جمعه، 26 مردادماه، آئين اختتاميه سسزدهمين جشنواره ملي آش ايراني در سينما روباز گاوازنگ برگزار شد و با انتخاب هیات داوران جایزه نفر نخست سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با معرفی برگزیدگان به منیره حیدری از استان خراستان رضوی رسید.

جایزه نفر دوم نيز به رباب محمدی از زنجان و نفر سوم به طور مشترک به بتول تقی زاده كاخكي از خراسان جنوبی و فریبا صمصامی از زنجان اختصاص يافت.

جايزه منتخبان این بخش کاسه سیمین ملیله زنجان بود كه به تازگي زنجان بعنوان شهر ملي مليله انتخاب شده است.

همچنين در اين جشنواره از غرفه هاي برتر صنايع دستي تجليل شد و  کاظم نوری با ملیله زنجان، حمید فرجی با احجام چوبی البرز و نجمه سالاری با پته دوزی کرمان به عنوان غرفه های برتر معرفی شدند.

در بخش غرفه خلاق، جایزه این جشنواره به محمد جواد عطاپور چاقو ساز نی ریزی از استان فارس رسيد و عبدالرسول محمد با صنایع چوبی کرمانشاه جايزه غرفه اخلاق را به خود اختصاص داد.

سیزدهمین دوره جشنواره ملی آش ایرانی از 22 تا 26 مرداد در مجموعه تفریحی گاوازنگ زنجان برگزار شد و شامگاه جمعه با حضور استاندار زنجان به کار خود پایان داد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.